AKILLI BİNA

Akıllı Bina

Gelişen teknoloji insan hayatını değiştirdiği gibi yaşam alanlarına da akıllı bina sistemleri ile binalara yansıdığını görmekteyiz. Yapılarda akıllı ev teknolojileri temelden yerleştirilmiş oluyor. Bina otomasyon sistemlerimizle her türlü binayı dijital hale getirerek; akıllı ve dolayısıyla ekolojik bir yapıya çevirmekteyiz. Akıllı bina sistemleri insan yaşamının kalitesini arttırmaktadır. Konutlarda yaşayanlar için enerji tasarrufu giderleri düşmektedir. Işığı açık unutmak, yangın, hırsızlık, su baskını gibi tehlikeler ortadan kalkmaktadır. Ayrıca bu sistemle tüm elektronik cihazları, prizleri, kapıları, aydınlatmayı uzaktan kontrol etme imkânı sağlamaktadır. Akıllı binalarda yaşayanlar tatile çıktıklarında uzaktan evlerini kontrol edilebilmektedir.

Çapraz ticaret iletişimi ve etkileşimi sayesinde tüm bina teknolojisi uygulamaları koordine edilir ve en uygun şekilde çalıştırılır.

Basit ve anlaşılır otomasyon süreçlerinin kullanımı sayesinde enerji verimliliği ve konfor eşit ölçüde arttırılmaktadır.